Movies
Ratings
752- CartwheelRated ★ 4.5
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of KazakhstanRated ★ 1.5
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.5
Captain America: Civil WarRated ★ 3.5
Gone GirlRated ★ 3.5
DeadpoolRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
TrainspottingRated ★ 3.5
ChefRated ★ 3.5
We Need to Talk About KevinRated ★ 4.0
Mr. NobodyRated ★ 3.5
The UnforgivenRated ★ 1.5
Lovers of 6 YearsRated ★ 2.5
Monster HouseRated ★ 2.5
WatchmenRated ★ 3.5
Shaun of the DeadRated ★ 2.5
Kundo: Age of the RampantRated ★ 1.5
DisturbiaRated ★ 3.0
The Princess Diaries 2: Royal EngagementRated ★ 2.0