Movies
Ratings
90
Begin AgainRated ★ 3.5
12 Years a SlaveRated ★ 4.0
Before MidnightRated ★ 4.5
We Need to Talk About KevinRated ★ 4.0
District B13Rated ★ 4.0
What Happens in VegasRated ★ 3.0
The Passion of the ChristRated ★ 3.0
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 3.5
Sex and the CityRated ★ 3.5
KnowingRated ★ 2.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 3.5
Memories of MatsukoRated ★ 4.0
Chungking ExpressRated ★ 5.0
Let the Right One InRated ★ 4.0
Battle RoyaleRated ★ 2.0
One Fine Spring DayRated ★ 4.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
How to Use Guys with Secret TipsRated ★ 4.0
CloserRated ★ 4.5
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0