Movies
Ratings
37
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
The ReaderRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 5.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 5.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 5.0
Nameless GangsterRated ★ 4.0
AvatarRated ★ 5.0
Gone GirlRated ★ 5.0
GravityRated ★ 5.0
Inside MenRated ★ 5.0
World War ZRated ★ 4.0
The Terror LiveRated ★ 3.5
The ThievesRated ★ 3.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0