Movies
Ratings
17
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Die HardRated ★ 4.5
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 2.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 4.5
42Rated ★ 2.5
The Mummy ReturnsRated ★ 3.5
Real SteelRated ★ 4.0
Night at the Museum: Battle of the SmithsonianRated ★ 3.0
MaleficentRated ★ 4.0
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 2.5
Spider-ManRated ★ 3.0
Yes ManRated ★ 3.5
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning ThiefRated ★ 2.0
Princess MononokeRated ★ 3.5
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 3.0
Transformers: Age of ExtinctionRated ★ 3.5