Movies
Ratings
206
La Dolce VitaRated ★ 4.0
Sleep TightRated ★ 3.5
Marie AntoinetteRated ★ 3.0
Death Becomes HerRated ★ 4.0
The Rocky Horror Picture ShowRated ★ 5.0
Stranger Than FictionRated ★ 3.5
Moulin Rouge!Rated ★ 4.0
Perfect BlueRated ★ 4.0
The NotebookRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.5
Pan's LabyrinthRated ★ 3.5
No Country for Old MenRated ★ 3.0
Requiem for a DreamRated ★ 4.5
DaisiesRated ★ 4.5
The Golden AgeRated ★ 4.0
The Gold RushRated ★ 4.0
StrikeRated ★ 3.0
The Cabinet of Dr. CaligariRated ★ 4.0
The Great Train RobberyRated ★ 3.0
A Trip to the MoonRated ★ 3.0