Movies
Ratings
65
Pride & PrejudiceRated ★ 5.0
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 5.0
FlippedRated ★ 4.0
The HandmaidenRated ★ 3.5
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 5.0
The NotebookRated ★ 3.5
TitanicRated ★ 3.5
Hear MeRated ★ 3.5
The ClassicRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.5
Sector 7Rated ★ 0.5
The IslandRated ★ 5.0
GravityRated ★ 5.0
Harry Potter and the Goblet of FireRated ★ 5.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.5
InceptionRated ★ 5.0
A Werewolf BoyRated ★ 4.0
Secretly, GreatlyRated ★ 3.5
The PiratesRated ★ 3.0