Movies
Ratings
94
MementoRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
FlippedRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 5.0
Butch Cassidy and the Sundance KidRated ★ 3.0
Wicker ParkRated ★ 3.0
SkyfallRated ★ 4.0
The TouristRated ★ 2.0
SaltRated ★ 3.0
Ocean's ElevenRated ★ 3.0
MegamindRated ★ 5.0
Inglourious BasterdsRated ★ 5.0
TroyRated ★ 5.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 5.0
World War ZRated ★ 5.0
Mr. & Mrs. SmithRated ★ 5.0
The King's SpeechRated ★ 5.0
The NotebookRated ★ 5.0
50 First DatesRated ★ 5.0