Movies
Ratings
99
The Man from EarthRated ★ 5.0
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 3.0
X-Men: First ClassRated ★ 5.0
Edward ScissorhandsRated ★ 3.0
OnceRated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestRated ★ 3.0
Iron Man 2Rated ★ 3.0
Life of PiRated ★ 5.0
Cast AwayRated ★ 4.0
Nameless GangsterRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 3.0
The Man from NowhereRated ★ 4.0
HopeRated ★ 3.0
The AvengersRated ★ 3.0
The Legend of 1900Rated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 3.0
The Lion KingRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 4.0