Movies
Ratings
39
InterstellarRated ★ 5.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 5.0
Castle in the SkyRated ★ 5.0
The Wind RisesRated ★ 4.0
My Sassy GirlRated ★ 4.5
MulanRated ★ 5.0
King and the ClownRated ★ 4.5
In the Mood for LoveRated ★ 5.0
Curse of the Golden FlowerRated ★ 4.0
200 Pounds BeautyRated ★ 3.0
SecretRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
Good Will HuntingRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 4.0
Pride & PrejudiceRated ★ 5.0
The DreamersRated ★ 5.0
A Clockwork OrangeRated ★ 4.0
The Way HomeRated ★ 4.5
A Beautiful MindRated ★ 5.0
The Face ReaderRated ★ 3.5