Movies
Ratings
66
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
Alien: ResurrectionRated ★ 4.0
Alien³Rated ★ 3.0
AliensRated ★ 3.0
PsychoRated ★ 4.5
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
Forrest GumpRated ★ 5.0
The GodfatherRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
A Beautiful MindRated ★ 5.0
Master and Commander: The Far Side of the WorldRated ★ 3.0
Les MisérablesRated ★ 4.0
The Water DivinerRated ★ 3.5
GladiatorRated ★ 5.0
Ben-HurRated ★ 4.5
A Trip to the MoonRated ★ 4.0
Total RecallRated ★ 3.5
The Matrix ReloadedRated ★ 4.5
The MatrixRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 4.5