Movies
Ratings
17 New WorldRated ★ 4.0 New WorldRated ★ 4.0
 Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.0 Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
 TakenRated ★ 4.0 TakenRated ★ 4.0
 Fight ClubRated ★ 4.5 Fight ClubRated ★ 4.5
 A Beautiful MindRated ★ 3.5 A Beautiful MindRated ★ 3.5
 Thor: The Dark WorldRated ★ 3.5 Thor: The Dark WorldRated ★ 3.5
 Monsters, Inc.Rated ★ 4.0 Monsters, Inc.Rated ★ 4.0
 Saving Private RyanRated ★ 4.0 Saving Private RyanRated ★ 4.0
 The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.0 The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.0
 About TimeRated ★ 3.5 About TimeRated ★ 3.5
 Life Is BeautifulRated ★ 4.5 Life Is BeautifulRated ★ 4.5
 Good Will HuntingRated ★ 4.0 Good Will HuntingRated ★ 4.0
 Sherlock HolmesRated ★ 3.5 Sherlock HolmesRated ★ 3.5
 The Berlin FileRated ★ 3.5 The Berlin FileRated ★ 3.5
 The Terror LiveRated ★ 2.5 The Terror LiveRated ★ 2.5
 The ChaserRated ★ 4.0 The ChaserRated ★ 4.0
 SunnyRated ★ 4.0 SunnyRated ★ 4.0