Movies
Ratings
73
OldboyRated ★ 4.5
Dogs Don't Wear PantsRated ★ 3.5
Reservoir DogsRated ★ 4.0
Perfect BlueRated ★ 4.0
Knockin' on Heaven's DoorRated ★ 4.0
After LifeRated ★ 4.0
Taxi DriverRated ★ 4.0
Blade RunnerRated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
Se7enRated ★ 4.0
The Usual SuspectsRated ★ 4.0
Requiem for a DreamRated ★ 4.0
The Hurt LockerRated ★ 4.0
FargoRated ★ 4.0
Baby DriverRated ★ 3.5
The ShiningRated ★ 4.0
The Silence of the LambsRated ★ 4.0
The World of KanakoRated ★ 3.5
Almost FamousRated ★ 3.5