Movies
Ratings
30
Schindler's ListRated ★ 4.0
The Matrix RevolutionsRated ★ 5.0
The UnjustRated ★ 5.0
MasqueradeRated ★ 3.0
A Dirty CarnivalRated ★ 3.0
Shutter IslandRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
X-Men Origins: WolverineRated ★ 3.0
Love LetterRated ★ 4.0
A Beautiful MindRated ★ 5.0
Spider-ManRated ★ 3.0
Scandal MakersRated ★ 3.0
The Dark KnightRated ★ 4.0
AvatarRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 3.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IRated ★ 3.0
The Way HomeRated ★ 3.0
Architecture 101Rated ★ 4.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 3.0
August RushRated ★ 3.0