Movies
Ratings
30
WhiplashRated ★ 4.5
The Man from EarthRated ★ 4.5
The Divine MoveRated ★ 5.0
UlyssesRated ★ 5.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 4.0- River of No ReturnRated ★ 4.0
The IncrediblesRated ★ 3.5
BlindRated ★ 4.0
Black DogRated ★ 4.0
MasqueradeRated ★ 4.5
The Suspect: Muroi ShinjiRated ★ 5.0
The AttorneyRated ★ 4.0
The Bride with White Hair 2Rated ★ 4.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.5
My Lucky StarsRated ★ 4.0
AlwaysRated ★ 5.0
Into the WoodsRated ★ 4.0
Les MisérablesRated ★ 3.5
Nureyev & Friends: A Gala TributeRated ★ 4.0
Shirley: Visions of RealityRated ★ 4.0