Movies
Ratings
88- A Drop of the GrapevineRated ★ 3.0
Bread of HappinessRated ★ 4.0
What's for Dinner, Mom?Rated ★ 3.5
Sweet BeanRated ★ 5.0
Gretel & HanselRated ★ 3.5
A Rainy Day in New YorkRated ★ 4.0
La Belle ÉpoqueRated ★ 3.5
Green BookRated ★ 5.0
MementoRated ★ 3.5
The GentlemenRated ★ 4.5
Beasts Clawing at StrawsRated ★ 4.0
Jane EyreRated ★ 2.5
Little WomenRated ★ 5.0
Pride & PrejudiceRated ★ 2.5
ParasiteRated ★ 3.0
Forbidden DreamRated ★ 3.5
The Man Standing NextRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 3.0
Good Will HuntingRated ★ 5.0
A Beautiful MindRated ★ 4.5