Movies
Ratings
1146
Night of the Living DeadRated ★ 3.0
The Exit 8Rated ★ 2.5
Romeo + JulietRated ★ 3.0
The Godfather: Part IIRated ★ 5.0
It Was Just an AccidentRated ★ 3.5
One Battle After AnotherRated ★ 3.5
Beau Is AfraidRated ★ 4.0
No Other ChoiceRated ★ 3.5
Roman HolidayRated ★ 3.5
The Basketball DiariesRated ★ 3.5
The Man in the Iron MaskRated ★ 3.5
After YangRated ★ 4.5
Crayon Shin-chan: Fierceness That Invites Storm! The Battle of the Warring StatesRated ★ 3.5
The Adventures of TintinRated ★ 3.0
RobotsRated ★ 2.5
Stormy NightRated ★ 3.5
The Emperor's New GrooveRated ★ 3.0
Wallace & Gromit: The Wrong TrousersRated ★ 4.0
Wallace & Gromit: The Best of Aardman AnimationRated ★ 4.0
CasperRated ★ 3.5