Movies
Ratings
350
Captain MarvelRated ★ 2.5
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 5.0
OldboyRated ★ 5.0
CoralineRated ★ 1.5
A Silent VoiceRated ★ 3.5
ArrivalRated ★ 1.5
X-Men: Days of Future PastRated ★ 3.5
Beauty and the BeastRated ★ 5.0
Harry Potter and the Prisoner of AzkabanRated ★ 4.5
Bohemian RhapsodyRated ★ 4.0
Back to the FutureRated ★ 5.0
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes BackRated ★ 5.0
Crayon Shin-chan: The Adult Empire Strikes BackRated ★ 4.5
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 4.5
The Butterfly EffectRated ★ 3.0
Mission: ImpossibleRated ★ 5.0
Princess MononokeRated ★ 5.0
Knockin' on Heaven's DoorRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
The IntouchablesRated ★ 4.0