Movies
Ratings
66
No Country for Old MenRated ★ 4.0
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.5
1987: When the Day ComesRated ★ 4.0
Schindler's ListRated ★ 5.0
The Big BlueRated ★ 5.0
Lazy hitchhikers' tour de europeRated ★ 5.0
Spy NationRated ★ 5.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.0
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 3.0
The AttorneyRated ★ 5.0- WishRated ★ 1.0
The Blind SideRated ★ 5.0
The PrestigeRated ★ 5.0
GravityRated ★ 2.0
HostelRated ★ 1.0
The GodfatherRated ★ 5.0
I Saw the DevilRated ★ 3.0
The Day After TomorrowRated ★ 4.0
Paradise MurderedRated ★ 2.0
August RushRated ★ 4.0