Movies
Ratings
28
Black HouseRated ★ 2.5
The Cabin in the WoodsRated ★ 2.5
The ExorcistRated ★ 4.5
EpitaphRated ★ 3.5
ShutterRated ★ 4.5
Resident Evil: ApocalypseRated ★ 4.0
Resident Evil: ExtinctionRated ★ 4.0
Dawn of the DeadRated ★ 4.5
The ConjuringRated ★ 4.0
OrphanRated ★ 3.5
R-PointRated ★ 5.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.5
UnderworldRated ★ 3.5
The Golden CompassRated ★ 3.0
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 5.0
The MummyRated ★ 4.0
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
TwilightRated ★ 3.0