Movies
Ratings
154 Taking ChanceRated ★ 5.0 Taking ChanceRated ★ 5.0
 Northern Limit LineRated ★ 3.0 Northern Limit LineRated ★ 3.0
 X-Men: ApocalypseRated ★ 4.0 X-Men: ApocalypseRated ★ 4.0
 Catch Me If You CanRated ★ 4.5 Catch Me If You CanRated ★ 4.5
 AvatarRated ★ 3.5 AvatarRated ★ 3.5
 The WailingRated ★ 4.5 The WailingRated ★ 4.5
 Cold EyesRated ★ 3.5 Cold EyesRated ★ 3.5
 Red Cliff Part IIRated ★ 4.0 Red Cliff Part IIRated ★ 4.0
 Miracle in Cell No. 7Rated ★ 3.0 Miracle in Cell No. 7Rated ★ 3.0
 TrumboRated ★ 3.5 TrumboRated ★ 3.5
 Pirates of the Caribbean: On Stranger TidesRated ★ 2.5 Pirates of the Caribbean: On Stranger TidesRated ★ 2.5
 Letters from Iwo JimaRated ★ 4.5 Letters from Iwo JimaRated ★ 4.5
 Minority ReportRated ★ 4.5 Minority ReportRated ★ 4.5
 Nameless GangsterRated ★ 4.5 Nameless GangsterRated ★ 4.5
 My Sassy GirlRated ★ 4.5 My Sassy GirlRated ★ 4.5
 28 Days LaterRated ★ 3.5 28 Days LaterRated ★ 3.5
 Il MareRated ★ 4.5 Il MareRated ★ 4.5
 GladiatorRated ★ 5.0 GladiatorRated ★ 5.0
 OldboyRated ★ 4.0 OldboyRated ★ 4.0
 Battle Royale II: RequiemRated ★ 1.0 Battle Royale II: RequiemRated ★ 1.0