Movies
Ratings
78
A Dirty CarnivalRated ★ 3.5
DerangedRated ★ 3.5
The Beauty InsideRated ★ 3.5
12 Years a SlaveRated ★ 4.0
The 400 BlowsRated ★ 3.5
The UnjustRated ★ 3.5
In the Mood for LoveRated ★ 4.0
MotherRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.0
50 First DatesRated ★ 4.0
ShameRated ★ 4.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
AssassinationRated ★ 4.0
VeteranRated ★ 4.0
IncendiesRated ★ 4.0
Peppermint CandyRated ★ 4.5
LeonRated ★ 5.0
The Sixth SenseRated ★ 4.5
OldboyRated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 5.0