Movies
Ratings
532
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 2.5
X-Men Origins: WolverineRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.0
TedRated ★ 4.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.5
Mean GirlsRated ★ 2.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 3.0
RockyRated ★ 3.5
The Silence of the LambsRated ★ 4.0
The TerminatorRated ★ 2.5
King KongRated ★ 2.0
The Devil Wears PradaRated ★ 3.0
Jurassic ParkRated ★ 4.5
The NotebookRated ★ 3.5
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 3.0
I Saw the DevilRated ★ 3.5
DittoRated ★ 2.5
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 2.5
Home Alone 2: Lost in New YorkRated ★ 3.5
My Tutor FriendRated ★ 1.5