Movies
Ratings
419
My Father's GloryRated ★ 3.5
The Kid with a BikeRated ★ 5.0
Attila MarcelRated ★ 3.5
AmourRated ★ 4.0
Wings of DesireRated ★ 4.5
My Mother's CastleRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.5
SicarioRated ★ 4.0
Nasu: Summer in AndalusiaRated ★ 3.5
Nasu: A Migratory Bird with SuitcaseRated ★ 3.5
The Chinese FeastRated ★ 3.5
The NotebookRated ★ 3.5
Camille Claudel, 1915Rated ★ 3.0
The PrestigeRated ★ 3.0
The MachinistRated ★ 3.5
Perfect SenseRated ★ 3.0
The Bucket ListRated ★ 3.0
CasperRated ★ 4.0
The Social NetworkRated ★ 3.0
Modern TimesRated ★ 3.5