Movies
Ratings
1097
Dreamer: Inspired By a True StoryRated ★ 4.0
The Miracle of BernRated ★ 3.5
Cool RunningsRated ★ 4.5
Forever the MomentRated ★ 3.5
Monsters vs. AliensRated ★ 3.0
Gone with the WindRated ★ 4.5
PrometheusRated ★ 1.5
The Mummy ReturnsRated ★ 2.0
Men in Black IIRated ★ 2.5
Ocean's ElevenRated ★ 3.5
The Last SamuraiRated ★ 3.5
Mission: ImpossibleRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 5.0
Home AloneRated ★ 4.5
Bruce AlmightyRated ★ 3.5
WALL-ERated ★ 4.5
The Simpsons MovieRated ★ 3.5
The SmurfsRated ★ 0.5
War of the WorldsRated ★ 2.5
Casino RoyaleRated ★ 3.5