Movies
Ratings
102
Phantom DetectiveRated ★ 4.0
MaleficentRated ★ 4.0
We Need to Talk About KevinRated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 4.5
Wreck-It RalphRated ★ 5.0
Sherlock: The Abominable BrideRated ★ 5.0
Man in LoveRated ★ 3.0
CarolRated ★ 5.0
The Beauty InsideRated ★ 4.5
ChefRated ★ 4.5
The HelpRated ★ 5.0
The Face ReaderRated ★ 4.5
Love, RosieRated ★ 4.5
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
The HandmaidenRated ★ 4.5
Our TimesRated ★ 4.5
Alice in WonderlandRated ★ 4.0
Music and LyricsRated ★ 3.5
King and the ClownRated ★ 4.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.0