Movies
Ratings
51
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
The ClassicRated ★ 5.0
Notting HillRated ★ 5.0
A Frozen FlowerRated ★ 3.0
The MatrixRated ★ 5.0
ConstantineRated ★ 5.0
My Little BrideRated ★ 3.0
Good Will HuntingRated ★ 5.0
MementoRated ★ 5.0
OldboyRated ★ 5.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 3.0
InceptionRated ★ 5.0
200 Pounds BeautyRated ★ 4.0
August RushRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The ChaserRated ★ 5.0
A Bittersweet LifeRated ★ 5.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.0
Ocean's ElevenRated ★ 4.0