Movies
Ratings
287
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.5
Searching for Sugar ManRated ★ 3.5
BreathlessRated ★ 4.0
3 IdiotsRated ★ 3.5
The Lion KingRated ★ 4.5
Sister ActRated ★ 4.0
Dances with WolvesRated ★ 4.0
Princess MononokeRated ★ 3.5
The Truman ShowRated ★ 4.0
GoodFellasRated ★ 4.0
The Bourne IdentityRated ★ 4.5
Blade RunnerRated ★ 5.0
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 3.5
The UntouchablesRated ★ 4.5
The MissionRated ★ 4.5
12 Angry MenRated ★ 4.5
FrozenRated ★ 3.5
The Amazing Spider-Man 2Rated ★ 2.5
PapillonRated ★ 4.5
The Last EmperorRated ★ 4.0