Movies
Ratings
171
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
New WorldRated ★ 3.0
Inside OutRated ★ 4.5
The GodfatherRated ★ 5.0
The Godfather: Part IIRated ★ 4.5
My Neighbor TotoroRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
The Turin HorseRated ★ 4.5
CarolRated ★ 5.0
The WailingRated ★ 5.0
Captain America: Civil WarRated ★ 2.0
Black Hawk DownRated ★ 3.0
Wings of DesireRated ★ 4.0
Citizen KaneRated ★ 4.5
Modern TimesRated ★ 4.5
The Gold RushRated ★ 4.0
Battleship PotemkinRated ★ 4.5
Being John MalkovichRated ★ 4.0
The Life of David GaleRated ★ 3.0