Movies
Ratings
258
Groundhog DayRated ★ 5.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
All About My WifeRated ★ 3.5
Enter the DragonRated ★ 3.0
CasablancaRated ★ 4.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 3.5
Blades of GloryRated ★ 3.5
Raiders of the Lost ArkRated ★ 3.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 3.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
Roman HolidayRated ★ 4.0
Die HardRated ★ 3.0
Love ActuallyRated ★ 4.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 4.0
The Bourne SupremacyRated ★ 3.0
SwordsmanRated ★ 3.0
Indiana Jones and the Temple of DoomRated ★ 3.0
TitanicRated ★ 3.0
Back to the Future Part IIRated ★ 4.0
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 4.5