Movies
Ratings
268
The DreamersRated ★ 3.5
Dark ShadowsRated ★ 3.5
We Need to Talk About KevinRated ★ 4.0
OkjaRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
Dongju: The Portrait of a PoetRated ★ 4.0
World War ZRated ★ 4.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
The HandmaidenRated ★ 5.0
BeetlejuiceRated ★ 2.5
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet StreetRated ★ 4.5
SomewhereRated ★ 2.0
The IntouchablesRated ★ 3.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 4.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 2.0
Hot Young BloodsRated ★ 2.0
Edge of TomorrowRated ★ 2.5
Spirited AwayRated ★ 2.0
MapadoRated ★ 3.0