Movies
Ratings
55
MidwayRated ★ 4.0
Peter PanRated ★ 3.5- My Dad and Mr. ItoRated ★ 3.0
Captain PhillipsRated ★ 4.0
Notting HillRated ★ 4.0
The Accidental DetectiveRated ★ 3.0
MulanRated ★ 3.0
Dirty GrandpaRated ★ 3.0
A Violent ProsecutorRated ★ 3.0
Summer WarsRated ★ 2.5
K-On! The MovieRated ★ 5.0
Black Hawk DownRated ★ 5.0
Evangelion: 3.0 You Can (Not) RedoRated ★ 3.0
Mr. & Mrs. SmithRated ★ 3.0
Yes ManRated ★ 4.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.0
The Cat ReturnsRated ★ 4.0
Finding NemoRated ★ 3.0
The Secret World of ArriettyRated ★ 5.0
The Bourne UltimatumRated ★ 5.0