Movies
Ratings
101
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
The Godfather: Part IIIRated ★ 5.0
Avengers: Infinity WarRated ★ 4.5
Final Fantasy VII: Advent ChildrenRated ★ 4.0
The RevenantRated ★ 2.5
The Godfather: Part IIRated ★ 5.0
Battle RoyaleRated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 5.0
Resident Evil: ExtinctionRated ★ 3.5
WantedRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
300: Rise of an EmpireRated ★ 3.5
The MartianRated ★ 3.5
The Matrix RevolutionsRated ★ 4.5
Back to the FutureRated ★ 3.5
The GodfatherRated ★ 5.0
Overwatch Animated Short: Rise and ShineRated ★ 4.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 4.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.0
Ode to My FatherRated ★ 3.0