Movies
Ratings
81
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Music and LyricsRated ★ 3.0
We Need to Talk About KevinRated ★ 5.0
King and the ClownRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 5.0
Castle in the SkyRated ★ 5.0
Neon Genesis Evangelion: Death & RebirthRated ★ 5.0
The True-taste ShowRated ★ 4.0
A Few Good MenRated ★ 5.0
The Godfather: Part IIIRated ★ 5.0
Tinker Tailor Soldier SpyRated ★ 5.0
SkyfallRated ★ 4.5
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 5.0
The GodfatherRated ★ 4.5
TransformersRated ★ 3.5
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet StreetRated ★ 3.5
The Phantom of the OperaRated ★ 2.0
Ghost in the ShellRated ★ 5.0
Star TrekRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0