Movies
Ratings
77
This Means WarRated ★ 3.5
50 First DatesRated ★ 4.0
Legally BlondeRated ★ 3.0
The Imitation GameRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
Between Calmness and PassionRated ★ 3.5
The Garden of WordsRated ★ 3.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
The NotebookRated ★ 4.0
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 4.0
Late AutumnRated ★ 3.5
My Blueberry NightsRated ★ 4.0
Hill of FreedomRated ★ 4.0
Project AlmanacRated ★ 4.0
Cloud AtlasRated ★ 4.5
Gone GirlRated ★ 4.5
Mr. & Mrs. SmithRated ★ 3.5
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.0
The Sixth SenseRated ★ 4.0
The Berlin FileRated ★ 2.5