Movies
Ratings
83
The Social NetworkRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 4.0
The Butterfly EffectRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.0
My Fair LadyRated ★ 4.0
The Sound of MusicRated ★ 5.0
A Beautiful MindRated ★ 4.0
Let the Right One InRated ★ 5.0
Come, CloserRated ★ 2.0
Life of PiRated ★ 5.0
You Are the Apple of My EyeRated ★ 4.0
Il MareRated ★ 4.0
The Devil Wears PradaRated ★ 3.0
The Bucket ListRated ★ 4.0
(500) Days of SummerRated ★ 5.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 5.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.0
La maison de HimikoRated ★ 5.0
Stranger Than FictionRated ★ 4.0