Movies
Ratings
40
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0
The Butterfly EffectRated ★ 5.0
Shutter IslandRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
The Sixth SenseRated ★ 4.0
MementoRated ★ 3.0
A Beautiful MindRated ★ 4.0
Black SwanRated ★ 5.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
RatatouilleRated ★ 5.0
The Twilight Saga: New MoonRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
All About My WifeRated ★ 5.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 4.0
Mission: Impossible IIIRated ★ 1.0
Death Note: The Last NameRated ★ 1.0
EquilibriumRated ★ 1.0
SpellboundRated ★ 1.0
Taken 2Rated ★ 3.0