Movies
Ratings
32
New WorldRated ★ 5.0
The Blind SideRated ★ 4.0
We Were SoldiersRated ★ 5.0
The Hurt LockerRated ★ 5.0
My Name Is KhanRated ★ 5.0
SnowpiercerRated ★ 4.0
Die HardRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 4.0
Enemy at the GatesRated ★ 4.0
Rocky BalboaRated ★ 5.0
SkyfallRated ★ 4.0
August RushRated ★ 4.0
The Bourne SupremacyRated ★ 5.0
The Bourne IdentityRated ★ 5.0
Black Hawk DownRated ★ 5.0
The Bourne UltimatumRated ★ 5.0
Cast AwayRated ★ 4.0
Schindler's ListRated ★ 5.0
The Lion KingRated ★ 5.0
The Man from NowhereRated ★ 4.0