Movies
Ratings
45
The Big ShortRated ★ 4.5
The Pursuit of HappynessRated ★ 4.5
Minority ReportRated ★ 4.5
Memories of MurderRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
The ThievesRated ★ 4.0
IdentityRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 4.0
The LobsterRated ★ 4.0
The Bourne IdentityRated ★ 4.0
Nameless GangsterRated ★ 4.0
The Sixth SenseRated ★ 5.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.0
A Bittersweet LifeRated ★ 4.0
MementoRated ★ 5.0
The Great GatsbyRated ★ 4.0
Lust, CautionRated ★ 5.0
Bruce AlmightyRated ★ 4.0
OldboyRated ★ 5.0