Movies
Ratings
138
A Bride for Rip Van WinkleRated ★ 5.0
The Godfather: Part IIRated ★ 3.5
Blood DiamondRated ★ 4.5
InceptionRated ★ 5.0
Better DaysRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
ValkyrieRated ★ 4.0
Jane EyreRated ★ 4.0
HerRated ★ 5.0
The Day After TomorrowRated ★ 4.0
FoxcatcherRated ★ 4.0
Safety Not GuaranteedRated ★ 4.0
Two Night StandRated ★ 4.0
AustraliaRated ★ 4.0
Phone BoothRated ★ 4.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
War of the WorldsRated ★ 3.5
Personal ShopperRated ★ 4.0
Camp X-RayRated ★ 4.0
TroyRated ★ 5.0