Movies
Ratings
75
Irrational ManRated ★ 3.0
The Big BlueRated ★ 3.5
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 3.5
The Sound of MusicRated ★ 3.0
Notting HillRated ★ 3.5
The Eighth DayRated ★ 3.5
Bicentennial ManRated ★ 3.0
Edward ScissorhandsRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 4.0
HookRated ★ 2.5
Good Will HuntingRated ★ 3.5- The CureRated ★ 3.5
Life Is BeautifulRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
The ClassicRated ★ 2.5
The NotebookRated ★ 4.0
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 5.0
WALL-ERated ★ 3.0
InvincibleRated ★ 3.0
The Blind SideRated ★ 3.0