Movies
Ratings
20
Save the Green Planet!Rated ★ 4.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.0
The Fifth ElementRated ★ 4.0
Chungking ExpressRated ★ 4.0
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 4.0
SéraphineRated ★ 4.0
BlindnessRated ★ 4.0
The Butterfly EffectRated ★ 5.0
ThirstRated ★ 5.0
OldboyRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 4.0
Sin CityRated ★ 4.0
Twelve MonkeysRated ★ 5.0
The Yellow SeaRated ★ 4.0
1408Rated ★ 4.0
InceptionRated ★ 5.0
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 5.0
MementoRated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 5.0
Landscape in the MistRated ★ 5.0