Movies
Ratings
53
GattacaRated ★ 4.0
City of GodRated ★ 4.0
The Hurt LockerRated ★ 3.5
Zero Dark ThirtyRated ★ 4.5
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.5
IdentityRated ★ 4.5
SpotlightRated ★ 4.5
MudRated ★ 3.0
ThirstRated ★ 3.0
The HandmaidenRated ★ 4.0
John WickRated ★ 3.5
Shutter IslandRated ★ 4.5
The ReaderRated ★ 3.0
ZootopiaRated ★ 4.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 3.5
OldboyRated ★ 4.5
Confidential AssignmentRated ★ 3.5
UpRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 4.5
SnowpiercerRated ★ 4.0