Movies
Ratings
27
Train to BusanRated ★ 3.5
Ode to My FatherRated ★ 4.5
The NotebookRated ★ 5.0
The Garden of WordsRated ★ 5.0
HerRated ★ 4.5
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 5.0
Detective K: Secret of Virtuous WidowRated ★ 5.0
Life of PiRated ★ 4.0
Love ForecastRated ★ 4.0
SilencedRated ★ 3.5
Memories of MurderRated ★ 4.0
The Exclusive: Beat the Devil's TattooRated ★ 3.5
Dancing QueenRated ★ 4.5
MasqueradeRated ★ 3.5
MontageRated ★ 3.5
Love, RosieRated ★ 3.5
Dongju: The Portrait of a PoetRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 4.5