Movies
Ratings
20 The Sound of MusicRated ★ 5.0 The Sound of MusicRated ★ 5.0
 Citizen KaneRated ★ 5.0 Citizen KaneRated ★ 5.0
 The Sixth SenseRated ★ 5.0 The Sixth SenseRated ★ 5.0
 InceptionRated ★ 5.0 InceptionRated ★ 5.0
 Memories of MurderRated ★ 4.0 Memories of MurderRated ★ 4.0
 The Dark KnightRated ★ 5.0 The Dark KnightRated ★ 5.0
 Cinema ParadisoRated ★ 5.0 Cinema ParadisoRated ★ 5.0
 Edward ScissorhandsRated ★ 5.0 Edward ScissorhandsRated ★ 5.0
 The MatrixRated ★ 5.0 The MatrixRated ★ 5.0
 OldboyRated ★ 5.0 OldboyRated ★ 5.0
 The Truman ShowRated ★ 5.0 The Truman ShowRated ★ 5.0
 House of Flying DaggersRated ★ 4.0 House of Flying DaggersRated ★ 4.0
 Life Is BeautifulRated ★ 5.0 Life Is BeautifulRated ★ 5.0
 Love LetterRated ★ 5.0 Love LetterRated ★ 5.0
 Tazza: The High RollersRated ★ 4.0 Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
 What Women WantRated ★ 4.0 What Women WantRated ★ 4.0
 Paradise MurderedRated ★ 4.0 Paradise MurderedRated ★ 4.0
 AliensRated ★ 5.0 AliensRated ★ 5.0
 Bungee Jumping of Their OwnRated ★ 5.0 Bungee Jumping of Their OwnRated ★ 5.0
 Batman BeginsRated ★ 5.0 Batman BeginsRated ★ 5.0