Movies
Ratings
24- WishRated ★ 3.0
TakenRated ★ 3.5
OldboyRated ★ 3.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5- Take OffRated ★ 3.5
Memories of MurderRated ★ 3.5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 2.5
The Sixth SenseRated ★ 2.5
Howl's Moving CastleRated ★ 2.5
The Butterfly EffectRated ★ 3.0
Fight ClubRated ★ 4.0
IdentityRated ★ 3.5
The MatrixRated ★ 2.5
Blood DiamondRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 5.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.5
New WorldRated ★ 3.0
The Big SwindleRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
One DayRated ★ 3.5