Movies
Ratings
154
OppenheimerRated ★ 4.5
The WailingRated ★ 4.5
The Silence of the LambsRated ★ 3.0
We Need to Talk About KevinRated ★ 4.0
Soul MateRated ★ 3.0
The RoundupRated ★ 3.5
The Roundup: No Way OutRated ★ 3.5
Midnight in ParisRated ★ 3.5
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 4.5
TitanicRated ★ 4.5
Brokeback MountainRated ★ 3.5
I Am Heath LedgerRated ★ 3.5
The Dark KnightRated ★ 4.5
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 3.5
Grave of the FirefliesRated ★ 3.5
The TreacherousRated ★ 1.5
Kamome DinerRated ★ 3.0
Whisper of the HeartRated ★ 3.0
How to Train Your DragonRated ★ 3.5
10 Things I Hate About YouRated ★ 3.5