Titles you rated
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
The DreamersRated ★ 4.0
The Legend of 1900Rated ★ 4.5
The IncrediblesRated ★ 3.0
Corpse BrideRated ★ 2.5
LincolnRated ★ 3.5
Hide and SeekRated ★ 3.5
Grave of the FirefliesRated ★ 3.0
The Best OfferRated ★ 5.0
Shirley: Visions of RealityRated ★ 3.0
Girl with a Pearl EarringRated ★ 4.0
BasquiatRated ★ 4.0
Hedwig and the Angry InchRated ★ 4.5
Notting HillRated ★ 4.0
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
Midnight in ParisRated ★ 4.0
StokerRated ★ 4.0
Alice in WonderlandRated ★ 5.0
Big Hero 6Rated ★ 4.0
The NotebookRated ★ 4.5