Movies
Ratings
140
Chungking ExpressRated ★ 4.0
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 4.5
I, Daniel BlakeRated ★ 3.5
Catch Me If You CanRated ★ 3.5
Good Will HuntingRated ★ 4.5
Billy ElliotRated ★ 4.5
Julie & JuliaRated ★ 4.0
Patch AdamsRated ★ 4.0
AmélieRated ★ 4.5
The NotebookRated ★ 4.5
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.5
What's Eating Gilbert GrapeRated ★ 3.5
Runaway BrideRated ★ 4.5
Love FictionRated ★ 4.0
DelicacyRated ★ 4.0
Rules of DatingRated ★ 3.5
There's Something About MaryRated ★ 3.0
To Rome with LoveRated ★ 4.5
Love, RosieRated ★ 4.5
Finding Mr. DestinyRated ★ 4.5