Movies
Ratings
215
We Need to Talk About KevinRated ★ 4.0
Inglourious BasterdsRated ★ 4.5
ConstantineRated ★ 4.0
Schindler's ListRated ★ 4.5
The Silence of the LambsRated ★ 4.5
Kramer vs. KramerRated ★ 3.5
Thelma & LouiseRated ★ 4.5
BelieverRated ★ 3.0
Good Will HuntingRated ★ 4.5
Knives OutRated ★ 4.0
Chungking ExpressRated ★ 4.0
Loving VincentRated ★ 3.5
Kung Fu HustleRated ★ 4.5
MulanRated ★ 4.0
A Simple FavorRated ★ 3.5
Groundhog DayRated ★ 3.5
Danny CollinsRated ★ 3.5
The Jane Austen Book ClubRated ★ 3.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
ShineRated ★ 4.0