Movies
Ratings
83
MatildaRated ★ 5.0
Digimon Adventure: Our War GameRated ★ 5.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 4.0
Wallace & Gromit: The Wrong TrousersRated ★ 5.0
OldboyRated ★ 5.0
Home AloneRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 5.0
FrozenRated ★ 5.0
Miss GrannyRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Hwayi: A Monster BoyRated ★ 4.0
House of Flying DaggersRated ★ 3.0
TitanicRated ★ 4.0
The ClientRated ★ 4.0
Children of HeavenRated ★ 4.0
Kung Fu HustleRated ★ 4.0
Spring, Summer, Fall, Winter... and SpringRated ★ 5.0
The Fifth ElementRated ★ 3.0
The Way HomeRated ★ 5.0